AK Partili Elitaş: ‘Bahçeli 7 Haziran’dan sonra balansı kaybetti’

“Sayın Bahçeli 11. Cumhurbaşkanı sayın Abdullah Gül ile alakalı beşinci parti gelecek ve Abdullah Gül’e de görev düşüyor şeklindeki ifadesi yine muhalefet partisine, genel başkanına yakışmayan bir tavırdır” diyen Mustafa Elitaş, “Başka partilerin içiyle, başka partilere gönül vermiş orada hareket sağlayan insanların yol göstermeye çalışmak yakışık olan bir vaziyet değildir. Sayın Bahçeli kendi partisi içerisinden çıkacak beşinci partiyi bertaraf edebilmek için, Kocaeli milletvekili, Meclis Başkan Vekili Meral Akşener’le alakalı söylentiler Akşener’in başka yerlerde saklı toplantılar yaptığı ve parti içinde milletvekili seçildikten sonra Milliyetçi Hareket Partisi’nden kopacağı şeklindeki söylentileri, dedikoduları o hanımefendiye de böyle yakıştırmalar yaparak hem onu küçük düşürmek, aşağılamak ve toplumdan aldığı reaksiyon karşısında da Abdullah Gül Bey’in ismini kullanarak beşinci partiyi AK Parti çevreninde sanki bir mevzu varmış gibi anlatmaya çalışmak hoş bir davranış değildir. Sayın Bahçeli 7 Haziran’dan sonra balansı kaybetti yalpalamaya başladı. Siyasette bir sağ tarafa vuruyor bir sol tarafa vuruyor. Bir taraftan ortak yönetim kuracağız derken öbür taraftan bütün koalisyonlara kapıyı kapatıyor. Sayın Bahçeli’ye iyi saatte olsunlar diye ifade ediyorum” şeklinde konuştu.

CHP Genel Merkezi’nin kurşunlanması olayını da değerlendiren Mustafa Elitaş, “Geçen hafta Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) genel merkezi önüne atılan bir silah vardı. Hem sayın genel başkan hem de genel başkan yardımcısı yaygarayı koparttılar. ‘Derhal yakalanması lazım’ , ‘Bulunması lazım’, ‘Kim CHP’ye bu saldırıyı komployu düzenleyebilir?’ diye ifade ettiler. Silah çeken kişi yakalandı. Silah sıkan kişinin kim olduğu Kayseri ve Türkiye kamuoyunca malum. Biliyorsunuz bütçe görüşmeleri esnasında o dönemdeki milletvekiliyle birlikte bu şahıs Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı ile alakalı iftira üretim merkezi olarak, düzmece evraklar ortaya çıkartarak Kılıçdaroğlu’nun çok itibar ettiği, yanında taşıdığı kendi şahsın ifadesine göre ‘Kendisini zengin etme vaadinde bulunduğu bir kişi’. Başka bir söylemle etme bulma dünyası Kılıçdaroğlu bir taraftan adamı diliyle, sahteciliğiyle, iftiralarıyla AK Parti’ye döndürürken şu anda tersine tepti. Kendilerini en gözde adamlarıyla yine en iyi adamlarıyla baş başa bırakıyoruz” dedi. 

Bir önceki yazımız olan AK Parti’ye dev katılım başlıklı makalemizde ak parti, batman ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.