AK Partili Turan: ‘Ülkemiz üzerinde hesap yapanları güldürmeyeceğiz’

AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Hasan Turan, Beyoğlu Giresunlular Platformu tarafından tertip eden geceye katıldı. Gece Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve AK Parti ilçe örgütü azaları de katıldı.

Burada bir konuşma yapan Hasan Turan, “7 Haziran’da bir seçim gerçekleştirdik. Milletimiz tek başına hükümet kurma yetkisini hiçbir partiye vermedi. Ancak AK Parti tek başına iktidar olamazsa dahi en yakın rakibine 15 puan dolayında fark atarak birinci parti oldu. Buna karşın ülke üzerinde siyasal bir mühendislik oyunları yapıldığı için ortak yönetim kurma imkanı da olmadı. Bir takım egemenler, yerli aktörlerle birlikte siyasal bir mühendislik planlaması yaparak 7 Haziran’dan AK Parti’nin tek başına iktidar çıkmasına mani oldu. Ancak milletimiz bu oyunu gördü. 1 Kasım’da milletimiz bu kurguların rövanşını alacaktır. Milletimiz son 4 aylık süreçte yaşananların ülke lehine olmadığını çok net görmüştür. AK Parti’ye rey verenler zati oynanan oyunların farkındaydı lakin bir takım sebeplerden dolayı vermeyenler de bunun farkına vardı” diye konuştu.

“Ne bu coğrafya üzerinde hesabı olan ülkelere ne de onlarla ittifak halinde olan ve ülkemize çelme takmaya çalışan güçlere müsaade etmeyeceğiz” diyen Turan, “Bu oyunlara millet de müsaade etmeyecektir. 1 Kasım seçimleri hem ülkemiz hem de yaşadığımız coğrafyamız için hayırlı olacaktır. Zati içinde bulunduğumuz coğrafyanın gözü de yapılacak seçimin üzerindedir. Bu seçimden sonra bu ülke üzerinde yüz senedir hesabı olanları güldürmeyeceğiz. Bu ülkeden umudu olan mazlum coğrafyaları da sevindireceğiz” ifadesini kullandı. 

MEHMET ALTUNIŞIK – TUGAY SADAY
İSTANBUL

Bir önceki yazımız olan 135 kişi AK Parti'ye katıldı başlıklı makalemizde 135, ak ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.