BBP’den AK Parti’ye katılım

AK Parti Turhal İlçe Başkanlığı’nda tertip eden programa AK Parti Tokat Milletvekili Prof. Dr. Celil Göçer, AK Parti Turhal İlçe Başkanı Abdullah Ay, Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, Şenyurt Belediye Başkanı Ünal Aslan ve partililer katıldı. Katılım programında konuşma yapan AK Parti Turhal İlçe Başkanı Abdullah Ay, “Bu seyre bir dur diyebilmek için bir arada olmalıyız. Bu manada bugün burada tabandan bir olduğumuz, birlikte olduğumuz çok değerli Büyük Birlik Partisi’nin daha evvelki ilçe başkanı, daha evvelki belediye başkan adayı, ilçe idare heyeti üyeleriyle birlikte AK Parti’ye katılmak için karar almışlar. Kendilerini tebrik ve teşekkür ediyorum” dedi. 

Eski BBP İlçe Başkanı Eyüp Kaplan, “2009-2013 yılları arasında Büyük Birlik Partisi Turhal İlçe Başkanıydım. Şu an için en istikrarlı, vatanımıza en hayırlı olacak bir parti olarak AK Parti’yi gördüğümüz için ona katılmaya karar verdik. Türkiye’mize, Turhal’ımıza ve partimize hayırlı olması dilerim” diye konuştu.

AK Parti Tokat Milletvekili Prof. Dr Celil Göçer ise yaptığı konuşmada şunları söyledi:
“Değerli arkadaşlarımızı tebrik ediyoruz. Partimize katıldılar, bizlere güç verdiler. AK Parti siyasetinin emeli bu milletin her bir ferdini şanlı bayrağının altında onurla, gururla, haysiyetle yaşatmaktır. Bu bayrak dalgalandığı sürece bu milletin fertleri AK Parti siyasetiyle geleceğe haysiyetli bir yurttaş olarak kavuşacaklardır. Bizim siyasetimiz katiyen şahısların koltuk merakı değildir. Bizim siyasetimizde insanların kişisel menfaatleri ön planda değildir. Bizim siyasetimiz milletimizi bir ve birlikte kılmaktır. Bizim siyasetimizde memleketimizin problemleri ön plandadır. O yüzden AK Parti milletin birliğinin, beraberliğinin teminatıdır. Katılımlarından dolayı arkadaşlara teşekkür ediyorum.”
Yapılan konuşmaların hemen peşinden daha evvelki BBP’li yöneticilere AK Parti rozeti takıldı.  

ÖZKAN ARAZ
 

Bir önceki yazımız olan Kılıçdaroğlu: 'Gelin bölünmeyelim, bir arada olalım' başlıklı makalemizde haber, haberler ve kemal kılıçdaroğlu hakkında bilgiler verilmektedir.